Rüya tabiri ara

Rüyada açlık görmek

Rüyada açlık görmek Rüyada açlık görmek, hayal kırıklıkları yaşamaya, çabaların boşa gitmesine, yakınlarınızdan beklemediğiniz bir darbe alabileceğinize işaret eder. Aynı zamanda kimi yorumculara göre rüya sahibi evli ise zenginlik kapıda demektir. B...

Rüyada açlık görmek

Rüyada açlık görmek, hayal kırıklıkları yaşamaya, çabaların boşa gitmesine, yakınlarınızdan beklemediğiniz bir darbe alabileceğinize işaret eder.

Aynı zamanda kimi yorumculara göre rüya sahibi evli ise zenginlik kapıda demektir. Bekar ise evliliğin kendisine faydası olacak demektir.

Cafer-i Sadık’a Göre; Rüyada açlık görmek, dört şekilde tabir edilir. İş, aş, servet, tövbeye yorulur.

Rüyada halkın açlık çektiğini görmek

Şehrin ileri gelenlerinin rüyada halkın açlık çektiğini görmesi, o şehir halkının perişan olacağına işaret eder. Alim kimselerin rüyalarında açlık çekmesi hatalı yolda ilerlediklerine işarettir.

Rüyada aç olmak

Rüyada aç olmak, genelde manevi açlığa yorumlanır. İçinizde bir türlü dolduramadığınız bir boşluk olduğuna yorumlanır. Psikolojik sorunlar yaşayabilirsiniz.

Rüyada açlık çekmek, seçimlerinizden dolayı mutsuz olabilirsiniz ve umutlarınız hayra çıkmayabilir.

Rüyada kendini aç hissetmek, kimi yorumculara göre ise rüyanın tersine yorumlanır. Mutluluğa ve iyiliğe, hasta kimse için şifa bulmaya, rahata ermeye işaret eder.

Rüyada acıktığını görmek, yeni bir iş kurmaya, mal ve servetin artmasına, dert ve sıkıntılardan kurtulmaya işarettir.

Adkan’a göre; Rüyanızda aç olan sizseniz, servet kaybına yorumlanır. Aç olan başka biri ise bol kazanç elde edeceksiniz demektir.

Rüyada aç kalmak

Rüyada aç kalmak, hayra yorumlanır. Maddi ve manevi sıkıntıların son bulacağına, güç elde etmeye, hayatın zorluklarının aşılacağına, hanenizin aydınlanacağına, bolluk ve berekete yorumalanır.

Rüyada aç birini görmek

Rüyada aç görmek yada Rüyada aç birini görmek, genellikle bol rızık ve kazanç ile yorumlanır. Rüya sahibinin her muradına ereceğine ve rahat içinde bir ömür geçireceğine, beklediği yardımın geleceğine işaret eder.

Rüyada başka birini aç görmenin psikolojik yorumu ise, (bastırılmış) bir parçanızın dikkat ya da bilinçli yaşamınızda, uygun bir ifade olanağından yoksun olduğuna yorumlanır.

Rüyada anne ve babayı aç görmek

Rüyada anne ve babayı aç görmek, anne ve babanıza bekledikleri veya onlar için gerekli olan ilgiyi göstermediğinize işaret eder.

Rüyada evlatlarının aç olduğunu görmek

Rüyada evlatlarının aç olduğunu görmek, rüya sahibi anne veya babanın evlatlarına ilgi ve sevgisini arttırması gerektiğine işaret eder.

Rüyada aç birini doyurmak

Rüyada aç birini doyurduğunu görmek, beklenmeyen bir yerden gelecek yardıma veya beklenmeyen bir yerden gelecek hayırlı habere işarettir. Aynı zamanda rahata ereceğinize işaret eder. Başka bir yoruma göre ise rüya sahibinin yardıma muhtaç bir yakınıyla karşılaşacağına işaret eder.

Rüyada aç bir insana yemek vermek

Rüyada aç bir insana yemek verdiğini görmek, rüya sahibinin bir yakınına maddi yardımda bulunacağına işarettir.

Rüyada aç birini sofraya buyur etmek

Rüyada aç birini sofraya buyur ettiğini görmek, rüya sahibine uzun süredir beklediği, umudunu yitirdiği uzak bir yerden hayırlı haberler geleceğine işaret eder.

Rüyada aç bir çocuğu, dilenciyi veya hayvanı doyurmak

Rüyada bir çocuğu, dilenciyi veya bir hayvanı doyurmak, rüya sahibinin hayırlı bir iş yaparak manevi kazanç sağlayacağını, manevi huzura erileceğini belirtir. Başarı, macera, tutku gibi” şeylere olan isteğin göstergesidir. Benliğinizin ihmal ettiği ve ilginize aç olan bölümleri işaret eder.

Rüyada aç birisini doyurmadan çekip gitmek

Rüyada aç birini doyurmadan çekip gitmek, hayra yorumlanmaz.

Rüyada karnının acıktığını görmek

Salimi’ye göre; Rüyada karnının acıktığını görmek, yeni bir iş, yeni bir servet demektir.

Rüyada kendi karnını doyurmak

Rüyada aç olup karnını doyurmak, hayra ve feraha yorumlanır. Hayatınızın en bereketli ve güzel dönemlerini yaşayacaksınız. Hasta kimse için şifa bulmaya, sağlığa işaret eder. Dünya nimetlerinden faydalanmaya işaret eder.

Rüyada masadan aç kalkmak

Rüyada masadan aç kalkmanız bir çabanın sonucunu alamayacağınız, bir sorunuzun yanıtsız kalacağı, bir durumdan beklediğinizden daha az yarar sağlayacağınız anlamına gelir.

Rüyada aç olup lokantaya girememek

Rüyada aç olup lokantaya girememek, hayattan istekleriniz olduğuna ve ne kadar istesenizde maddi imkansızlıklardan dolayı isteklerinize kavuşamadığınıza işaret eder.

Rüyada aç olup yemek yemek

Cabir’ül Mağribi’ye Göre; Rüyada aç olup bir yemekten iştah ile yemek, rüya sahibinin tövbe etmesi gerektiğine yorumlanır. Yemeğin tadı kötüyse tövbesinin kabul edilmediğine işaret eder.

Rüyada çok aç olup yemek için bir şey bulamadığını görmek

Rüyada çok aç olup yemek için bir şey bulamadığını görmek, rüya sahibi hırs ve tamahından dolayı, hayra eremez tabiri yapılır.