Rüya tabiri ara

Evleneceğin Kişiyi Rüyada Görmek

Nisan 6, 2019 - Okuma süresi: 6 dakika

Evleneceğin kişiyi rüyanda nasıl görürsün? Her gencin en büyük hayali iyi huylu ve ahlaklı bir insanla tanışıp onunla mutlu bir yuva kurmaktır. İnsanın evleneceği insan aslında bellidir. Ama kim bilir nerede ve ne zaman yol kesişecek hangi olaylar vesile olacak işte orası meçhuldür. Ama unutmayın ki alnınıza yazılan kişi bellidir ve ne yaparsanız yapın bu kişinin başkası olmasını sağlayamazsınız. Ancak çok dua ederek kısmetinizin istediğiniz gibi bir insan olması, varsa kötü huylarından vazgeçmesini sağlayabilirsiniz. Evleneceği kişiyi öğrenme merakından kurtulmak isteyen gençler, birçok yönteme başvurmaktadır. Bu yöntemleri bir çoğu manevi olarak yapılması gereken şeylerden ibarettir.

Evleneceğin kişiyi rüyada görmek için dua bazen insanı mutlu etse de eğer hayalindeki gibi birisi değil ise yaşama sevincinin azalmasına neden olabilir. Hayatını birleştireceği erkeğin umduğu gibi bir delikanlı olmadığını gördüğünde hayata dair tüm umutları son bulabilir ve bu onun için psikolojik bir hal yaratır. Bu nedenle en doğru olan şey hayatı yaşayarak görmek ve henüz gelmemiş günler için sabrı tüketmemektir. Ayrıca evleneceğin kişiyi genellikle sadece şeklen görebileceğinden onu dış görüntüsüyle yanlış bir kategoriye koyabilirsiniz.

Evleneceği kişiyi rüyasında görmek isteyen kişinin yapması gerekenler

Evleneceğin prens ya da prensesini rüyanda görebilmek için yapılması önerilen en tutarlı tavsiye istihare namazı kılmaktır. İstihare namazının nasıl kılınacağını dua kitaplarından öğrenebilirsiniz. Aslında istihare namazı daha çok evleneceğin kişinim doğru ve hayırlı bir insan olduğunu anlamak için başvurulan bir yoldur. Kişi 2 rekat namaz kılar ve istihare duasını okuyarak hiç bir dünyevi iş ile iştigal etmeden abdestli olarak yatıp uyumanız gerekir. Hatta kimse ile konuşmayın ve yiyip içmeyin. Bu namaza 3 gün boyunca devem edebilirsiniz.

 

Kişinin istihareye yatmasında fayda bulunmaktadır. İstihareye yatan bir kimse mavi ve yeşil renklerin yer aldığı bir rüya görmüş ise evleneceği kişi hakkına hayırlı olacağına işarettir. Bununla birlikte kişi karanlık, siyah renkler içerir bir rüya görmüş ise evleneceği kişi hayırlı olmadığına işaret olabilmektedir. İstihare dinimizde yeri olan bir durumdur. Kişi evleneceği kişiyi rüyada görmek için Allah’a ham ederek istihare duası yaptıktan sonra insanlar ile konuşmadan gözden uzakta bir yerde niyetlenir. Böylelikle evleneceği kişiyi rüyada görmek için niyetlenmiş olabilir. İstihareye yattığı gün veya bu günden sonraki ilk yedi gün içerisinde evleneceği kişiyi rüyada göre bilir. Bu evliliğin hayırlı olup olmayacağını kestirebilir.

Evleneceği Kişiyi Rüyada Görmek İçin Dua Etmek

Kişi hayırlı bir evlilik yapmak istiyor ve evleneceği kişiyi rüyasında görmek istiyor ise; Namaz ve oruç tutabilir. Akabinde hayırlara niyet ederek evleneceği kişiyi rüyada görebilir. Bununla birlikte bir kimse evleneceği kişiyi rüyada görmek için niyetlenerek namaz kılar. Hakeza bu namazda bir kısım dualar okuduktan sonra Allah’a niyetini dua kanalıyla iletir. İslam alimleri kader planında iş, eş ve vadenin değişmeyeceğini dile getirmişlerdir. Bu durumdan yola çıkılması halinde insanların bir rızkı, bir ölüm tarihi ve eşi kaderinde yazılıdır. İnsanlar kader planının önüne geçemezler. Bunun için kişi evleneceği kişiyi seçerken hayırları dilemelidir.

Evlilik gibi temiz bir niyeti olan kimse abdestini aldıktan sonra nafile namaz kılarak Allah’a dua etmelidir. Şayet evlilik için birden fazla aday bulunmakta ise bu adayların hangisi kendisi için hayırlı olup olmadığını öğrenmek amacıyla istihareye yatar. İstihare Peygamberimizin Müslümanlara önerdiği yegane bir öğüt niteliği taşımaktadır. Bir çok kişi evlenirken mal, mülk ve pembe dizilerde yer alan aşk sözlerini baz almaktadır. Ancak evlilikte önemli olan kişinin ahlakı, ibadetleri ve nezaketi önemlidir. Bu nedenle evleneceği kişiyi rüyada görmek için bir kimse Allah’dan hakkına hayırlı olacak kişiyi murat etmelidir.

Evleneceğimiz insanı rüyada görmek mümkün mü ?

Önce rüyayı kısa bir tahlile tabi tutalım. Rüyada görülen şey evet mi, yoksa hayıra mı işaret ediyor, onu kestirmek kolay değil; yoruma bağlı bir keyfiyet.

Sonra görülen şey şeytani mi, yoksa Rahmani mi? Bunu da kestirmek kolay değil. Bunun için de ehil olmak gerek.

Bir de rüya bağlayıcı değil. İlle de görülen işarete göre hareket edilecek diye bir mecburiyet yoktur.

İstişareye gelince: Ehil kimselerin meseleyi enine boyuna konuşup düşünmeleri sonunda vardıkları bir sonuç var. Bu sonuç hem aklın, hem mantığın, hem de ilmin icabı olacak seviyede olur; ya da olmalıdır. Öyle olunca istişareye uymaktan başka yol kalmaz.

Meseleyi istişareye iştirak edenlerin akıllarıyla da düşünmek, gözleriyle de görmek, ilimleriyle de nazar etmek, herhalde sağlam bir incelemedir. Biri yanılabilir, ikincisi görmeyebilir, ama hepsi de aynı yanlışa düşmezler.

Bundan sonrası Allah’a tevekküldür.

Esasen bu gibi hayati konularda en sağlam tedbir, tarafların birbirlerini gerçek hüviyetleriyle tanımalarıdır. Olmayan vasıfları var gösterip de sonunda sürprizle karşılaşmamalıdır.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

4868